nepřehlédněte právě probíhající nebo v nejbližší době chystané události.

Jindřichův Hradec – rezidence nejvyšších zemských úředníků

Monumentální soubor budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci, prohlášený v roce 1996 národní kulturní památkou, je třetím největším památkovým komplexem v České republice. S přiléhajícím městem se spojuje v harmonický celek, jehož historický ráz a jedinečné stavební a umělecké památky tvoří městskou památkovou rezervaci, vyhlášenou již v roce 1961.

Každá z prohlídkových tras v sobě skrývá interiéry a umělecké předměty, které lze spatřit jen v jindřichohradeckém zámku. Patří k nim rytířský sál gotického paláce, jehož stěny zdobí Legenda sv. Jiří, vymalovaná roku 1338, zvláště dobře dochovaná pozdně gotická černá kuchyně, mimořádné zelené renesanční pokoje Adamova stavení nebo manýristický hudební pavilon Rondel a mnohé další.

Nádvoří zámku jsou pravidelně dějištěm tradičních, pro veřejnost pořádaných událostí, kterými jsou operní, divadelní a hudební představení.   


Akce

Pro děti

Agentura Veronika a Pohádkové divadlo Marka Dobrodinského: Jindřichův Hradec

  • Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec ()
  • 22. 6. 2021–24. 6. 2021
  • 9.00–11.00
Výstava

Výstava Korunovační klenoty na dosah: Jindřichův Hradec

  • Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec, zámecká galerie na II. nádvoří ()
  • 4. 8. 2021–3. 10. 2021
  • Otevírací dobu si prosím ověřte na stránce pořadatele

Zprávy

Jindřich IV. z Hradce

22. 1. 2021

Vladaři jindřichohradeckého panství bývali pravidelně významnými muži Českého království. Na ovlivňování politických, hospodářských a společenských kroků království se...

Kaple svatého ducha v Gotickém paláci

15. 1. 2021

Každý zámek nabízí svým návštěvníkům to nejzajímavější, nejlépe dochované a pokud možno i něco, co na ostatních zámcích k vidění není. Ve zvláštních příležitostech se...

Josef Egyptský se dává poznat svým bratřím

8. 1. 2021

Významné exponáty jindřichohradeckého zámku - obraz Petra Brandla Josef Egyptský se dává poznat svým bratřím

Tipy na výlet

NAŠI PARTNEŘI

TÉMA ROKU 2021

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás na našem objektu připravili: