Vážení návštěvníci, vážíme si přízně, kterou jste nám v roce 2018 projevili, a díky níž byla loňská sezóna úspěšná. V letošním roce se na vaše návštěvy budeme těšit od soboty 30. března.

Jindřichův Hradec – rezidence nejvyšších zemských úředníků

Monumentální soubor budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci, prohlášený v roce 1996 národní kulturní památkou, je třetím největším památkovým komplexem v České republice. S přiléhajícím městem se spojuje v harmonický celek, jehož historický ráz a jedinečné stavební a umělecké památky tvoří městskou památkovou rezervaci, vyhlášenou již v roce 1961.

Každá z prohlídkových tras v sobě skrývá interiéry a umělecké předměty, které lze spatřit jen v jindřichohradeckém zámku. Patří k nim rytířský sál gotického paláce, jehož stěny zdobí Legenda sv. Jiří, vymalovaná roku 1338, zvláště dobře dochovaná pozdně gotická černá kuchyně, mimořádné zelené renesanční pokoje Adamova stavení nebo manýristický hudební pavilon Rondel a mnohé další.

Nádvoří zámku jsou pravidelně dějištěm tradičních, pro veřejnost pořádaných událostí, kterými jsou operní, divadelní a hudební představení.   


Akce

Netradiční prohlídka

Velikonoční prohlídky zámku v Jindřichově Hradci

  • Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec ()
  • 19. 4. 2019–22. 4. 2019
  • 10.00–15.15
  • Otevírací dobu si prosím ověřte na stránce pořadatele
Výstava

Expozice Černínové a výstava "Kabinety Stuchlé"

  • Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec, Adamovo stavení III. nádvoří ()
  • 11. 5. 2019
Kulturní akce

Defenestrace aneb příběh Viléma Slavaty

  • Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec ()
  • 28. 6. 2019–29. 6. 2019
Kulturní akce

Defenestrace aneb příběh Viléma Slavaty

  • Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec ()
  • 19. 7. 2019–20. 7. 2019

Zprávy

Oslavte velikonoční svátky návštěvou jihočeských památek

17. 4. 2019

Velikonoční výzdobou, tematicky zaměřenými prohlídkami, koncertem, soutěží pro děti i unikátní výstavou oslaví svátky jara jihočeské památky. Velikonoční návštěvu...

Kniha nechá čtenáře nahlédnout do renesančního vybavení jindřichohradeckého zámku

30. 1. 2019

Nová kniha Renesanční sídlo pánů z Hradce v nejstarších inventářích jindřichohradeckého zámku prezentuje v širších souvislostech raritně dochované soupisy vybavení...

Zima na zámku v Jindřichově Hradci

23. 1. 2019

Na hradech a zámcích se pracuje také v zimních měsících

Tipy na výlet

NAŠI PARTNEŘI

TÉMA ROKU 2019

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás na našem objektu připravili: