nepřehlédněte právě probíhající nebo v nejbližší době chystané události.

Jindřichův Hradec – rezidence nejvyšších zemských úředníků

Monumentální soubor budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci, prohlášený v roce 1996 národní kulturní památkou, je třetím největším památkovým komplexem v České republice. S přiléhajícím městem se spojuje v harmonický celek, jehož historický ráz a jedinečné stavební a umělecké památky tvoří městskou památkovou rezervaci, vyhlášenou již v roce 1961.

Každá z prohlídkových tras v sobě skrývá interiéry a umělecké předměty, které lze spatřit jen v jindřichohradeckém zámku. Patří k nim rytířský sál gotického paláce, jehož stěny zdobí Legenda sv. Jiří, vymalovaná roku 1338, zvláště dobře dochovaná pozdně gotická černá kuchyně, mimořádné zelené renesanční pokoje Adamova stavení nebo manýristický hudební pavilon Rondel a mnohé další.

Nádvoří zámku jsou pravidelně dějištěm tradičních, pro veřejnost pořádaných událostí, kterými jsou operní, divadelní a hudební představení.   


Akce

Výstava

Pavel Vavřík - výstava: Jindřichův Hradec

  • Zrušeno
  • Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec, zámecká galerie na II. nádvoří ()
  • 14. 6. 2020–1. 11. 2020
  • 9.00–15.15
  • Otevírací dobu si prosím ověřte na stránce pořadatele
Společenské akce

Adventní dny 2020 se NEKONAJÍ

  • Zrušeno
  • Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec ()
  • 5. 12. 2020–6. 12. 2020
  • 10.00–17.00

Zprávy

Oznámení o ukončení návštěvnické sezóny

9. 10. 2020

Vážení návštěvníci, v souladu s usnesením vlády budou památky ve správě Národního památkového ústavu od pondělí 12. října uzavřeny a sezona tak bude předčasně ukončena.

Aktuální opatření k zamezení šíření COVID-19 na objektech ve správě Národního památkového ústavu

10. 9. 2020

Vážení návštěvníci, v souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR Vás prosíme, abyste při návštěvě interiérů našich objektů používali roušky.

Sbírka na opravu lavic v kostele sv. Jakuba

9. 9. 2020

Spolek pro obnovu památek na Jindřichohradecku vyhlašuje veřejnou sbírku na opravu kostela sv. Jakuba a opravu varhan v zámecké kapli sv. Ducha.

Tipy na výlet

NAŠI PARTNEŘI

TÉMA ROKU 2019

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás na našem objektu připravili: