Informace pro návštěvníky

Parkoviště

V blízkosti zámku se nachází několik placených parkovišť. Po kliknutí na pdf dokumenty níže se vám zobrazí plánek centra města s vyznačenými parkovišti a také ceník parkovného.

Seznam parkovišť s podrobnými informacemi

parkoviste-v-centru-mesta.pdf

cenik_parkovneho_2017_05_18.pdf

Bezbariérový přístup

Jindřichohradecký hrad a zámek je částečně bezbariérový. Podrobné informace po rozkliknutí  +

Jindřichův Hradec castle is partly wheelchair accessible. You will see the detailed information after clicking on the sign (Beneath the Czech version) +

Na I. nádvoří se nachází toalety, které jsou bezbariérové a jedna z kabinek má parametry pro osoby odkázané na invalidní vozík.

Cesta z I. na III. nádvoří je dlážděna kameny, tzv. “kočičími hlavami“. Cesta od I. brány doprostřed III. nádvoří (vrchol stoupání) je dlouhá 100 m a převýšení je cca 7,5 m (cca 7,5 % stoupání). Ke zdolání této cesty potřebují obvykle osoby na vozících bez pohonu kol asistenci.

Pokladna a obchod se suvenýry se nachází na II. nádvoří. Vstup do pokladny není bezbariérový. Práh dveří je oproti úrovni nádvoří a úrovni podlahy v prostoře pokladny značně zvýšen – dva schody zvenčí a dva schody zevnitř.

Jedna ze zdejších tří standardních prohlídkových tras, III. okruh – interiéry 18. a 19. století, je s menším omezením dostupná pro osoby na invalidním vozíku. Vstup se nachází na III. nádvoří (viz zmíněné převýšení). Překážkou jsou 3 delší schody u vstupu (nejvyšší z nich má 15 cm). Uvnitř prohlídkové trasy je jeden 10 cm renesanční zvýšený práh. Ostatní prahy ve dveřních otvorech jsou nižší (do 5 cm). Nejužší dveřní otvor je široký 98 cm. K prohlídkové trase C patří návštěva hudebního pavilonu Rondelu. Vstupní dveře mají práh vysoký 7-8 cm a otevřené dvoukřídlé dveře skýtají prostor o 127 cm šíře. K Rondelu lze zajet také rovnou ze III. nádvoří. Dveře vedoucí ze III. nádvoří skrz Velké arkády k Rondelu jsou široké 1 m, práh dveří je vysoký cca 1 cm.
 
Další prostory nacházející se v úrovni nádvoří jsou kaple sv. Ducha. Vedou do ní dva schody, vyšší z nich má 10 cm. V úrovni nádvoří se nachází také pozdně gotická Černá kuchyně. Otvor vstupních dveří je široký 1 m, práh dveří je kvůli snižujícímu se vnějšímu terénu na jedné straně vysoký cca 5 cm, na druhé až 12 cm.

Uvedené interiéry (trasa C, Rondel, kaple sv. Ducha a Černá kuchyně) lze zkombinovat do většího či menšího prohlídkového okruhu, jedná-li se o skupinu, ne o jednotlivce, a to po předchozím projednání se Správou hradu a zámku. Rovněž můžeme v rámci našich momentálních možností pomoci překonat zmíněné schody u vstupů do přízemních prostor.

Kulturní události pořádané na nádvořích zámku jsou pro osoby na invalidních vozících dostupné.
 
The toilets are placed in the I. courtyard. They are wheelchair accessible.
 
The route from the 1st courtyard to the third one is paved with the round stones (cobbles). The distance between the entrance gate and the center of the 3rd courtyard is 100 m (109,4 yards) and the vertical distance is 7,5 m (ca. 7,5 % ascent of the terrain). The person with the wheelchair without the drive mostly needs help to get up to the 3rd courtyard.

 

...the complete English version will be finished soon.

Mazlíčci

Zvířecí společníci mají povolený přístup na I. nádvoří.

Stran možnosti vzít menšího psíka v koši nebo jiném zavazadle sebou na prohlídku nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Návštěvu zámku s asistenčními psi, prosíme, hlaste v pokladně zámku.

Cyklisté

Při návštěvě zámku si můžete kola zamknout ke stojanům v I. a II. nádvoří. Ve II. a III. nádvoří a také v parku je však jízda na kole zakázána. Do I. nádvoří vjet můžete. 

Občerstvení

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci se nachází v centru města a výběr restaurací je široký.

Vybrat si můžete například zde nebo zde.

Fotografování

Fotografování bez blesku je povoleno v II. prohlídkovém okruhu, trase B - Gotickém palaci.

GPDR a ochrana osobních údajů

Veškeré informace o ochraně osobních údajů získáte na TOMTO odkazu.

Možnosti úhrady vstupného

V naší pokladně na II. nádvoří je možné platit v hotovosti (pouze CZK) nebo použít platební kartu.

Skupiny mohou po dohodě se Správou hradu a zámku a dodání potřebných údajů hradit vstupné převodem, na základě vystavení faktury.