Plan your visit

Parking

V blízkosti zámku se nachází několik placených parkovišť. Po kliknutí na pdf dokumenty níže se vám zobrazí plánek centra města s vyznačenými parkovišti a také ceník parkovného.

Seznam parkovišť s podrobnými informacemi

parkoviste-v-centru-mesta.pdf

cenik_parkovneho_2017_05_18.pdf

Accessibility

Jindřichohradecký hrad a zámek je částečně bezbariérový. Podrobné informace po rozkliknutí  +

Na I. nádvoří se nachází toalety, které jsou bezbariérové a jedna z kabinek má parametry pro osoby odkázané na invalidní vozík.

Cesta z I. na III. nádvoří je dlážděna kameny, tzv. “kočičími hlavami“. Cesta od I. brány doprostřed III. nádvoří (vrchol stoupání) je dlouhá 100 m a převýšení je cca 7,5 m (cca 7,5 % stoupání). Ke zdolání této cesty potřebují obvykle osoby na vozících bez pohonu kol asistenci.

Pokladna a obchod se suvenýry se nachází na II. nádvoří. Vstup do pokladny není bezbariérový. Práh dveří je oproti úrovni nádvoří a úrovni podlahy v prostoře pokladny značně zvýšen – dva schody zvenčí a dva schody zevnitř.

Jedna ze zdejších tří standardních prohlídkových tras, C – interiéry 18. a 19. století, je s menším omezením dostupná pro osoby na invalidním vozíku. Vstup se nachází na III. nádvoří (viz zmíněné převýšení). Překážkou jsou 3 delší schody u vstupu (nejvyšší z nich má 15 cm). Uvnitř prohlídkové trasy je jeden 10 cm renesanční zvýšený práh. Ostatní prahy ve dveřních otvorech jsou nižší (do 5 cm). Nejužší dveřní otvor je široký 98 cm. K prohlídkové trase C patří návštěva hudebního pavilonu Rondelu. Vstup do něho je bezbariérový.

Další prostory nacházející se v úrovni nádvoří jsou kaple sv. Ducha. Vedou do ní dva schody, vyšší z nich má 10 cm. V úrovni nádvoří se nachází také pozdně gotická Černá kuchyně, s prahem ve vstupních dveřích vysokým do 5 cm.

Uvedené interiéry (trasa C, Rondel, kaple sv. Ducha a Černá kuchyně) lze zkombinovat do většího či menšího prohlídkového okruhu, jedná-li se o skupinu, ne o jednotlivce, a to po předchozím projednání se Správou hradu a zámku. Rovněž můžeme v rámci našich momentálních možností pomoci překonat zmíněné schody u vstupů do přízemních prostor.

Kulturní události pořádané na nádvořích zámku jsou pro osoby na invalidních vozících dostupné.

 

Pets

Zvířecí společníci mají povolený přístup na I. nádvoří.

Stran možnosti vzít menšího psíka v koši nebo jiném zavazadle sebou na prohlídku nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Návštěvu zámku s asistenčními psi, prosíme, hlaste v pokladně zámku.

Cyclists

Při návštěvě zámku si můžete kola zamknout ke stojanům v I. a II. nádvoří. Ve II. a III. nádvoří a také v parku je však jízda na kole zakázána. Do I. nádvoří vjet můžete. 

Refreshments

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci se nachází v centru města a výběr restaurací je široký.

Vybrat si můžete například zde nebo zde.