Otevření trasy C v Jindřichově Hradci bude o měsíc posunuto

Trasa C představující Interiéry 18. a 19. století se obvykle otevírá se začátkem měsíce června. V letošním roce jsme z důvodu probíhajících rekonstrukčních prací posunout otevření na začátek července.

Trasu C, představující nejmladší interiéry jindřichohradeckého zámku, se v posledních letech snažíme postupně přizpůsobit podobě, o níž nás zpravují na informace bohaté inventáře rodiny Černínů a také řada dochovaných historických fotografií nebo grafik. Jedná se doslova o mravenčí práci a úspěšné dokončení změn je přímo závislé na rychlosti, jakou je možné restaurovat příhodné kousky nábytku a další části zařízení pokojů. 

V letošním roce se nám podaří autenticky zařídit velký sál připomínající život rodiny Černínů v jejich oblíbené, nedaleké rezidenci, Jemčinském zámku. Jistá část někdejšího vybavení zámku Jemčina, byla v minulosti rodinou Černínů převezena do zámku Jindřichův Hradec. Při úpravě sálu bylo nutné provést náročnější zednické a malířské práce.

Aby mohly být všechny navazující práce řádně provedeny, byli jsme nuceni otevření trasy C o měsíc posunout. Interiéry 18. a 19. století budou k dispozici od úterý 2. července.