Defenestrace aneb příběh Viléma Slavaty

Netradiční prohlídka

V letošním roce pořádáme místo tradičních nočních prohlídek s Bílou paní mimořádné představení, které připomene osudy jednoho z nejvýznamnějších majitelů zdejšího panství - hraběte Viléma Slavaty.
 
Dne 23. května uplynulo přesně čtyři sta let od chvíle, kdy byl roku 1618 vyhozen z oken pražského hradu, jako jeden z nenáviděných císařských místodržících a tímto činem byla rozpoutána třicetiletá válka.
 
Prohlídka Vás provede nejen všemi zásadními ději toho dne, včetně samotné defenestrace, ale také mnoha prostory jindřichohradeckého hradu a zámku a zavede Vás i do některých běžně nepřístupných míst.
 
Účinkovat budou šermířské a divadelní skupiny Jindřich, Sígři, Aesculus, Vendeta  a další a také taneční soubor Campanello - dohromady se na Vás těší téměř padesát herců v dobových kostýmech.
 

Představení se bude během obou dnů, 7. a 8. září, opakovat třikrát, a to v časech: 19:00, 20:40 a 22:30 hod.

 

Vstupenky je možné na odkazu níže rezervovat nebo i přes internet rovnou zaplatit.

Zámecká pokladna bude před a během představení otevřena. Rezervované vstupenky je možné uhradit při Vašem příchodu na zámek. Přijímáme hotovost (CZK) nebo platební karty.

UPOZORNĚNÍ: Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději půl hodiny před představením. Pak končí platnost rezervace!

 

Rezervace ZDE