Noční prohlídky 2017: Jindřichův Hradec

Netradiční prohlídka

Noční prohlídky jindřichohradeckého zámku patří již více než dvacet let mezi vrcholy hradeckého kulturního léta. V letošním roce ale budou tyto prohlídky výjimečné. Můžete se těšit na nové herce, nově zavítáte do setmělých interiérů prvního patra Adamova stavení, již tradičně navštívíme také Rondel, středověkou hradní kapli či Černou kuchyni.

A o co půjde? Přeci o pravdu, či alespoň „skoro pravdu“ o přízraku Bílé paní. Byla jí nešťastná Perchta z Rožmberka, kterou týral její manžel Jan z Liechtensteinu tak, že mu nedokázala odpustit ani na jeho smrtelném loži a prokleta dosud bloudí hrady všech Vítkovců? Nebo je oním dobrým duchem hradeckého zámku přízrak Markéty z Hardeggu, ženy nepokojného a odbojného Jindřicha II., která nakonec vstoupila do kláštera a snad jako první rozdávala sladkou kaši chudým?

Budete mít příležitost vydat se s námi na neopakovatelný výlet staletími, který je možný jen na jindřichohradeckém hradu a zámku, jehož historie sahá tisíc let do minulosti.

 

Prohlídky se budou konají od středy 2. srpna do soboty 5. srpna. Každý večer vypravíme 4 skupiny se začátky prohlídek v 19.30, 20.30, 21.30 a 22.30 hod.

 

POZOR! NOČNÍ PROHLÍDKY JSOU JIŽ VYPRODÁNY. MOCKRÁT DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM!